Година психолога «Стрес та тривога: як зберегти ментальне здоров’я?»
Ментальне (або психічне) здоров’я – це стан добробуту, в якому людина реалізує власні здібності, може впоратися зі звичайними життєвими стресами, здійснювати звичну діяльність. При цьому важливою ознакою внутрішнього благополуччя є здатність розуміти свої емоції, будувати стосунки з іншими та бути відкритим розвитку й навчанню.
Ментальне здоров’я, як і фізичне потребує постійної уваги та дій, які б підтримували його.
В рамках програми «Ментальне здоров’я» практичним психологом Морозовою С. А. проведено з учнями 6-7 класів годину психолога «Стрес та тривога: як зберегти ментальне здоров’я?». В ході заходу діти поглибили знання про поняття «ментальне здоров’я», познайомились із «тривожними дзвіночками» стресу і тривоги в тілі, поведінці, емоціях, в думках. Вчились визначати, як не слід боротися зі стресом. Проведені вправи «Квітка та свічка», «Лимон», «Повільне дихання», «Книжка з малюнком» допомогли учням боротися зі стресом та тривожністю.
Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.